شرایط پذیرش و تحصیل در دوره‌ی مشترک مقطع کارشناسی ارشد با دانشگاه RUDN روسیه (اطلاعیه 1)

   
 

معاونت بین‌الملل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
  شرایط پذیرش و تحصیل در دوره‌ی مشترک

با همکاری دانشگاه RUDN روسیه

- پذیرش دانشجو در این دوره به صورت نیمه‌متمرکز بوده و پس از معرفی چند برابر ظرفیت از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور از داوطلبین جهت انجام مصاحبه‌ی حضوری در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی دعوت به عمل خواهد آمد.
- دانشگاه دوستی ملل روسیه (
RUDN) واقع در شهر مسکو دارای رتبه جهانی 392 براساس نظام رتبه بندی QS در سال 2020 می‌باشد. همچنین این دانشگاه در ارزیابی وزارت عتف در سطح‌بندی دانشگاه‌های خارج بعد از سال 2017 قرار گرفته است.
- دانشجویان در مدت تحصیل در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تابع مقررات آموزشی جمهوری اسلامی ایران و در مدت تحصیل در دانشگاه
RUDN روسیه تابع مقررات آموزشی کشور روسیه خواهند بود.
- گرایش‌های دایر در حال حاضر گرایش مهندسی فضایی (طراحی ماهواره‌های کوچک) و گرایش مواد و سازه‌های هوافضایی (
Aerospace Structures and Materials) می‌باشد.
-
مدت دوره‌ها 2 سال و معادل 32 واحد درسی خواهد بود. پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد دانشجو به صورت مشترک توسط اساتید هر دو دانشگاه تعریف و راهنمایی خواهد شد.
- ادامه‌ی تحصیل دانشجویان در هر نیمسال منوط به کسب امتیازات لازم در نیمسال قبلی می‌باشد
.
-
 کلاس‌ها در طول دوره در ایران غالباً به زبان انگلیسی و در کشور میزبان کلاً به زبان انگلیسی خواهند بود (به منظور گذران زندگی در مسکو، زبان روسی عمومی نیز در نیمسال اول برای دانشجویان تدریس خواهد شد.) و در مصاحبه‌ی حضوری، توانایی زبان انگلیسی داوطلب سنجیده خواهد شد. ارائه‌ی مدرک زبان الزامی نمی‌باشد اما در پذیرش نهایی مؤثر خواهد بود.
-
 هزینه‌ی ریالی تحصیل در این دوره‌ی مشترک در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به ازای هر دانشجو، معادل 200/000/000 ریال خواهد بود و هزینه‌ی ارزی دوره (بدون احتساب اقامت و بیمه‌ی درمانی) در دانشگاه RUDN روسیه به ازای هر ترم حدود 2275 یورو است.
تبصره
1: به تعدادی از متقاضیان دارای رتبه‌های 1 تا 20 آزمون سراسری کارشناسی ارشد در این رشته در صورت قبولی در مصاحبه‌ی ورودی، کمک هزینه‌ی تحصیلی تعلق خواهد گرفت.
تبصره
2: به تعدادی از دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه‌های رتبه‌ی اول کشور مطابق با رتبه‌بندی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در صورت قبولی در مصاحبه‌ی ورودی، کمک هزینه‌ی تحصیلی تعلق خواهد گرفت.
تبصره
3: دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تعهدی از نظر تأمین خوابگاه و نیز وام شهریه‌ی دانشجویی در طول تحصیل در ایران ندارد، اما جهت تأمین خوابگاه مناسب در مسکو هماهنگی‌های لازم با دانشگاه RUDN به عمل آمده است.
- پایان‌نامه‌ی دانشجویان به صورت مشترک با همکاری اساتید دانشگاه خواجه نصیر و دانشگاه
RUDN انجام خواهد شد.
- پایان‌نامه‌ی دانشجویان به زبان انگلیسی خواهد بود و دانشجویان می‌توانند از امتیازات ارائه‌ی پایان‌نامه به زبان انگلیسی برخوردار شوند.
- دانشجویان پس از اتمام دوره‌ی مشترک، دو دانشنامه‌ی کارشناسی ارشد جداگانه از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه
RUDN روسیه دریافت خواهند نمود.
-
دانشجویان ذکور در طول دوره از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود و از نظر نظام وظیفه نباید هیچگونه منعی داشته باشند. 
تعداد بازدید:
449
تاریخ:
1399/06/19
دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي
دانشكده مهندسي هوافضا
بزرگراه شهيد زين‌الدين شرق، خروجي احسان،
آخرين دوربرگردان به سمت غرب، بلوار دانشگاه
صندوق پستي: 3381-16765
كدپستي: 83911-16569
Email: aerospace@kntu.ac.ir
Telegram: @AERO_KNTU
كليه‌ي حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي مي‌باشد