پیام رئیس دانشکده
 
دانشکده‌ی مهندسی هوافضا متشکل از پنج گروه آموزشی و پژوهشی (آیرودینامیک، پیشرانش، مهندسی فضایی، سازه‌های هوایی و دینامیک پرواز و کنترل) و چندین مرکز پژوهشی تحقیقاتی و قطب علمی و برخورداری از مجموعه‌ای از اساتید متعهد، طیف بنام، با تجربه، جوان و پرانگیزه و نیز جذب و آموزش دانشجویان نخبه و علاقمند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با گرایش‌های مختلف تخصصی و حرفه‌ای، امروزه یکی از دانشکده‌های برتر و موفق مهندسی هوافضا در کشور می‌باشد. وجود فارغ‌التحصیلان توانا و کارآمد این دانشکده در رأس فرآیندهای صنعتی و حرفه‌ای و آموزشی و پژوهشی کشور، نمونه‌ی بارزی از جایگاه علمی و پژوهشی آن بشمار می‌رود.
این دانشکده به مدد محیطی سرشار از همبستگی، علاقمندی و مبتنی بر همت والای اساتید و کارکنان دلسوز و علاقمند آن، همچنین فرآیند تصمیم سازی جمعی، روز به روز شکوفاتر شده است و مدیریت دانشکده در راستای تلاش و برنامه‌ی مدیران دوره‌های گذشته که جملگی برخواسته از اراده‌ی جمعی اساتید دانشکده بوده‌اند، ارتقاء علمی، پژوهشی، آموزشی و تکریم اساتید و دانشجویان را وجهه‌ی همت خود ساخته است. چشم انداز دانشکده‌ی مهندسی هوافضا در سال‌های پیشرو؛ تلاش در ایجاد و راه‌اندازی دوره‌های بین‌الملل و بین‌رشته‌ای در حوزه‌های مختلف هوافضا با کشورهای صاحب فناوری و علی‌الخصوص کشور روسیه و همچنین انجام پروژه‌های پژوهشی مشترک و برقراری دوره‌های فرصت مطالعاتی برای دانشجویان دکتری و اعضای هیأت علمی جوان خواهد بود. همچنین تمرکز و راه‌اندازی کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های آموزشی دانشکده در پردیس شهید رضائی‌نژاد از اولویت های دانشکده می‌باشد.
در راستای تحقق برنامه‌ی توسعه‌ی راهبردی به منظور دستیابی به عالی‌ترین اهداف کماکان نیازمند به مساعدت و یاری اساتید بزرگوار و مسئولین محترم و همت والای دانشجویان و مجموعه‌ی پرسنل دانشکده می‌باشد. مدیریت دانشکده ضمن آمادگی پذیرش پیشنهادات و انتقادات در جهت رفع موانع موجود و بهینه‌سازی فرآیند آموزش و پژوهش، خود را متعهد می‌داند که در حفظ و ارتقاء این امانت بزرگ نهایت کوشش و توان را بکار بندد. امید است که با استعانت از پروردگار رحمان و اتکا به سرمایه‌های عظیم کشور در راستای توسعه پایدار میهن اسلامی قدم برداریم.
مجتبی فرخ - دی‌ماه 1400
تاریخ به روز رسانی:
1401/07/03
تعداد بازدید:
9034