تاريخچه
          پيشرفت همه جانبه‌ي كشور و توسعه‌ي پايدار آن بدون گام نهادن در عرصه‌ي تكنولوژي­‌هاي برتر نظير هوافضا، فناوري اطلاعات، بيوتكنولوژي و... ميسر نخواهد بود. در اين مسير فناوري هوافضا داراي دو شاخص منحصر به فرد است، از يك سو اين فناوري مي­‌تواند موتور محرك ساير فناوري‌ها بوده و باعث ارتقاء همه جانبه در بسياري از فناوري‌ها گردد و از سوي ديگر دست­يابي به دانش و فناوري نوين هوافضا از مظاهر اقتدار كشورها محسوب مي­‌گردد.
هسته‌ي اوليه دانشكده‌ي مهندسي هوافضا، گروه هوافضا بود كه در سال 1379 در دانشكده‌ي مهندسي مكانيك وقت تأسيس گرديد و هم­زمان در چهار گرايش مصوب كارشناسي ­ارشد دانشجو گرفت و با فاصله‌ي كوتاهي برنامه‌ي گرايش مهندسي­ فضايي در مقطع كارشناسي­ ارشد توسط گروه تهيه و به تصويب شوراي عالي برنامه‌ريزي رسيد.
دانشگاه صنعتي­ خواجه­ نصيرالدين ­طوسي با همكاري دانشگاه تكنولوژي هوافضاي مسكو (MATI)، از مهرماه سال 1383 اقدام به پذيرش دانشجو در دوره‌ي كارشناسي مشترك هوافضا نمود. در سال 1385 با مجوز وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اولين گروه دانشجويان كارشناسي مهندسي هوافضاي روزانه نيز مشغول به تحصيل شده­ و بالاخره در مهرماه سال 1388 اولين گروه از دانشجويان دكتراي مهندسي هوافضا در دو گرايش جلوبرندگي و ديناميك پرواز و كنترل در اين دانشكده مشغول به تحصيل گرديدند.
تاكنـون آزمايشـگاه ­هاي آيروديناميك (تونل باد)، كارگاه‌هاي موتور، بدنه و سيسـتم‌­هاي هواپيما، ابزار دقيق و اندازه گيري و ورقكاري و جوشكاري در اين دانشـكده راه­ اندازي شده­‌اند. همچنين در حال حاضر آزمايشگاه‌­هاي تحقيقاتي متعددي در دانشكده مشغول به فعاليت مي‌باشند.
اميد است با ياري خداوند متعال و تلاش اعضاي هيأت­ علمي دانشكده، ساير همكاران و دانشجويان مقاطع تحصيلي مختلف، شاهد شكوفايي علمي و حصول دستاوردهاي شاخص پژوهشي باشيم.
تاریخ به روز رسانی:
1396/01/30
تعداد بازدید:
7536
كليه‌ي حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي مي‌باشد